YGS-LYS Çalışmaları

Öğrencilerimizin  Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı-YGS ve Lisans Yerleştirme Sınavında-LYS başarılı olmalarında okulların büyük etkisinin olduğunu biliyoruz.

 

Akademik çalışmalarımızı planlarken YGS ve LYS hazırlık çalışmalarıyla öğrencilerimizin başarılarını arttırmak için Özel Yeni Nefes Eğitim Kurumları Olarak alanında uzman dershane  ve okul tecrübesi olan dinamik öğretmen kadromuzla birlikte bazı uygulamalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalar kapsamında:

YGS ve LYS hazırlık çalışmalarına 11. sınıf itibariyle başlıyoruz.11. sınıf öğrencilerimize  11 saatlik bir YGS programı uyguluyoruz.

Haziran ayında okulların kapanmasıyla iki hafta ve okulların açılmasına da iki hafta kala öğrencilerimizle YGS ve  LYS’ ye yönelik ders çalışmalarına başlıyoruz.

  

Öğrencilerimizi yayın  noktasında destekleyip ortalama ayda iki kez  onlara deneme sınavı uyguluyor ve bir takım  yaprak test veriyoruz.

 

12. sınıf öğrencilerimize haftada 45 saat ders vererek öğrencilerimizi okul dersleriyle birlikte sınavlara da  hazırlanmaya devam ediyoruz.

  

Öğrencilerimizin sınava yönelik kaygılarını azaltmak ve motivasyonlarını yüksek tutmak için bire bir ve grupla  rehberlik faaliyetleri uyguluyoruz.

 

Meslek tanıtımı ve yönlendirme amaçlı seminerlerle öğrencilerimizi, geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz.

 

Üniversite gezileriyle öğrencilerimizin yükseköğretim kurumlarını daha yakından tanımalarını sağlıyoruz.

 

Branş ve sınıf öğretmenleri tarafından ödevlendirmeler ve bu ödevlerin takiplerini yapıyoruz.

 

Deneme sınav sonuçlarına bağlı olarak zorunlu ya da isteğe bağlı etüt çalışmalarıyla derslerdeki konu eksikliklerini tamamlamaya çalışıyoruz.